I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Piotrowicz Marianna Grażyna | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2017-11-01
Ślubowanie pierwszoklasistów!!!
2 października 2017r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Galeria zdjęć
Uroczystość poprowadzili Pani Beata Ziembowska oraz Pan Janusz Kosiński. Ceremonię rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Dorota Piotrowicz, która w swoim wystąpieniu wskazała na to, co stanowi o specyfice i wartości naszego Liceum. Pani Dyrektor zwróciła uwagę na obowiązki nowych uczniów, a także na to, jak ważna jest atmosfera sprzyjająca tworzeniu poczucia bezpieczeństwa, wzajemnego zaufania oraz sympatii i poprosiła o wspólne ich budowanie.
Pani Agnieszka Głowacka – nauczycielka historii – przybliżyła w skrócie 103-letnią historię naszej szkoły.
Wszyscy uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę, a na sztandar, w imieniu swoich klas ślubowali: Ia – Julia Borzymek i Michał Laskowski, Ib – Aleksandra Turek i Michał Suchecki, Ic – Julia Antoniak i Katarzyna Derkacz, Id – Aleksandra Łezka i Jakub Mastela, Ie – Angelika Malinowska i Karolina Zwolińska, If – Angelika Kuch i Adrianna Malinowska.
Nie mogło też zabraknąć żartobliwego przemówienia przewodniczącego naszego samorządu uczniowskiego – Macieja Kopytowskiego, który - aby znaleźć swoje miejsce, przeszedł przez niemal wszystkie profile klas. „Ja też dwa lata temu siedziałem tu, gdzie wy siedzicie, słuchałem tego, czego wy słuchacie (…) Od tego momentu minęły 2 lata, przez ten czas poznałem prawie całe grono pedagogiczne i mówię wam, że nie ma czego się bać!” – zapewnił.
Potem przyszedł czas na prezentacje poszczególnych klas pierwszych, tzn. kilkuminutowe programy przygotowane przez uczniów. Wszystkie klasy okazały się wyjątkowe, wszystkie były świetnie przygotowane, a ich występy tryskały humorem. Nowicjusze mieli różne pomysły: od śpiewu i tańca, przez skecze i film, aż po walkę bokserską. Kiedy humaniści zaczęli realizować swoje pasje, matematyk wygrał popularny teleturniej, biochemicy powiedzieli to, czego zazwyczaj nie mówią, skończyła się randka geografów w Paryżu, biochemiczną walkę wygrał jeden z pierwiastków, a oczekiwania społeczników zderzyły się z rzeczywistością. W finale nastąpił ostatni punkt programu – słodki poczęstunek.

Julia Borzymek 1a
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.