I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sierzan Beata | Kategoria: Szkolny Klub Przedsiębiorczości | Data: 2017-11-27
Norwid po raz kolejny najlepszy na Mazowszu ...
Już po raz dwunasty w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego mieszczącym się w dawnym Domu Bankowym Wilhelma Landaua przy Senatorskiej w Warszawie najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP i FMP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2016/2017. Galeria zdjęć
Nagrody ufundowane przez NBP odebrali najbardziej aktywni nauczyciele w poszczególnych województwach w kategoriach: najbardziej aktywny nauczyciel przedsiębiorczości, najbardziej aktywny Szkolny Klub Przedsiębiorczości i najlepsza szkoła przedsiębiorczości. Pierwsze miejsce w województwie mazowieckim zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie.
Zaproszenie na Galę otrzymali także uczniowie należący do SKP: Paweł Gościniak – koordynator, Daniel Wiśniewski, Karol Kostrzewa, Julia Undziakiewicz i Karolina Kostrzewa .
Nagrody najlepszym nauczycielom przedsiębiorczości w poszczególnych województwach wręczali: Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Pan Zbigniew Modrzewski, Pani Anna Kasprzyszak – Dyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw przy NBP oraz Pani Anna Chrzanowska .
Prezes FMP podziękował zgromadzonym pedagogom za ich pracę z młodzieżą szkolną, podkreślając, że „ekonomia jest trudną nauką, więc tym bardziej trzeba dziękować tym nauczycielom, którzy potrafią ją uczniom przekazać.
Mówił, że przedsiębiorczość to jedna z najważniejszych kompetencji XXI wieku obok kreatywności i komunikacji, a umiejętność zarządzania finansami i mądre korzystanie z zasobów to najważniejsze czynniki rozwoju społeczeństw”.
Gościem Gali był również Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński , który podziękował w swoim wystąpieniu nauczycielom „którym chce się coś robić, którzy są przedsiębiorczy i mają chęć pracować z młodymi ” perły szkolić”. Prof. Glapiński pochwalił także polską młodzież. Jak powiedział: „Naszym największym kapitałem są ludzie, polska kultura – od samego początku chrześcijańska, zbudowana na rodzinie, patriotyzmie. My mamy ten kapitał. Polska młodzież jest najbardziej przedsiębiorcza, najlepiej sobie radzi, jest inteligentna, zdolna i stanowi cenny kapitał ludzki do budowania silnego państwa. Mamy w Polsce najlepszych i najbardziej innowacyjnych informatyków. Musimy stawiać na młodych przedsiębiorczych ludzi, bo kraj się dobrze rozwija i przy tym tempie rozwoju może zabraknąć nam ludzi do pracy. Polska zachęca do innowacji, w 2018 roku jeden z największych banków na świecie – amerykański JP Morgan – otworzy swoją siedzibę w Warszawie, bank zapewni ponad 2 tys. nowych miejsc pracy.
Gościem specjalnym Gali był Radosław Brzózka – dziennikarz telewizyjny, reporter, prezenter, Marszałek V sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Obecnie prowadzi w TVP 1 program „Jak to działa?”
W swojej prezentacji pt. „Jak zostać bogatym?” udowadniał, że to nie tylko złoto i pieniądze dają szczęście, ale głowa pełna pomysłów, pozytywne emocje, możliwość realizowania marzeń, myślenie, że wszystko jest możliwe, jeżeli tylko się w to wierzy. Świat wg Niego zmieniają Ci, którzy napędzani są pasją, warto otaczać się wizjonerami, wykorzystywać szanse pojawiające się w otoczeniu.
W przerwach standardy muzyki jazzowej na kontrabasie, skrzypcach i pianinie przygrywał zespół Trio – absolwenci warszawskich uczelni muzycznych.
Po części oficjalnej można było wymienić dobre praktyki podczas bankietu.
Zaproszeni na Galę mieli także okazję przed częścią oficjalną zwiedzić Park Miniatur Województwa Mazowieckiego – miniatury budynków z XVIII i XIX w. mieszczący się w dawnym Domu Bankowym Wilhelma Landaua, gdzie mogli posłuchać o najsłynniejszym włamaniu do banku – w 1920 r. dwóch kasiarzy czterdziestometrowym podkopem dostało się do sejfu Banku Wilhelm Landau przy Senatorskiej i obrabowało setkę skrytek depozytowych, w których znajdowały się m.in. diamenty, pieniądze i wartościowe dokumenty.
Młodzież mogła także wziąć udział w grze escape room ( trzy pokoje tematyczne) , udać się w wirtualną podróż po Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka (dzięki okularom 3D), a także zapozować do portretu-karykatury.

Składamy serdeczne podziękowania koordynatorowi Klubu Impuls Pani Małgorzacie Kozłowskiej i Pani Małgorzacie Maryjewskiej. Dziękujemy także przedstawicielom firm i instytucji z powiatu wyszkowskiego, którzy prowadzą ciekawe zajęcia w szkole oraz opiekują się uczniami podczas Dnia Przedsiębiorczości.
Szczególne podziękowania dla przedsiębiorczych uczniów za realizację projektów i kreatywne pomysły.
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.