I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2017-12-01
Szlachetna Paczka
Szlachetna Paczka to ogólnopolski program organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jego celem jest mądra pomoc osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
Fakty o biedzie w Polsce: 8 milionów Polaków doświadcza ubóstwa i wykluczenia społecznego, blisko 50% osób niepełnosprawnych deklaruje, że nie zawsze starcza im na jedzenie. Co czwarty samotny rodzic z powodu braku pieniędzy rezygnuje z wykupu lekarstw dla dzieci, także osoby starsze-emeryci, renciści.

„SZLACHETNA PACZKA W PIGUŁCE:
1. Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy.
2. Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce.
3. Chcemy, aby wszyscy radzili sobie w życiu Nie może być tak, że im więcej pomocy, tym więcej potrzebujących.
4. Mentalność wędkarza. Mówi się, że nie ryba, ale wędka. Ale jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to sprzeda wędkę i kupi ryby. Jeśli ktoś ma mentalność wędkarza, to weźmie kij i złowi rybę. Zawsze sobie poradzi w życiu.
5. Wszystkie projekty SZLACHETNEJ PACZKI oparte są na pracy na mentalności. To jest zmiana trwała. Chcemy, aby ludzie sami radzili sobie w życiu.
6. Chcemy Polaków uczyć jak zarabiać więcej. Jeśli wszyscy będą dobrze zarabiali, nie będzie biedy. To jest nasz ideał.
7. LUBIĘ LUDZI. Nie mówimy o tym, co czujemy. Wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Naszą misją jest służyć ludziom w ich rozwoju: ubogim, wolontariuszom i darczyńcom”.

W imieniu Wolontariuszy i Samorządu Szkolnego naszej szkoły prosimy o wsparcie tej cennej inicjatywy w następujących formach:

1) ŻYWNOŚĆ TRWAŁA o długim terminie ważności (w tym słodycze)
2) ŚRODKI CZYSTOŚCI (w tym kosmetyki)
3) ARTYKUŁY GOSPODARSTWA DOMOWEGO (np. koce, ręczniki, pościel, naczynia, małe urządzenia AGD typu czajnik, odkurzacz itp.)

Zachęcamy każdą klasę do integracji w działaniu na ten cel. Podpowiadamy, że zamiast indywidualnego zbierania artykułów, klasa może zakupić jeden konkretny lub wpłacić zebrane pieniądze na konto: 11102038020000100201950690

Prosimy, aby jedna osoba reprezentująca klasę kontaktowała się z Basią Kędzior z 3G.

Aby wziąć udział w Szlachetnej Paczce, tak jak w każdym innym działaniu w ramach wolontariatu , od tego roku szkolnego konieczna jest pisemna zgoda rodziców. Wzór zgody do pobrania poniżej. Podpisane zgody koordynator akcji z klasy przynosi do pedagoga szkolnego.

pedagog: Marzena Sobczyńska


Do pobrania: Zgoda rodziców na wolontariat
[Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.