I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Żelazna - Łysik Iwona | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-01-25
Styczniowy trening przed maturą, czyli klasa 3A w Muzeum Narodowym
3 stycznia klasa 3A wraz z wychowawczynią p. Iwoną Żelazną-Łysik wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Dzień przed maturą próbną z języka polskiego postanowiliśmy przeznaczyć na powtórkę materiału i zdobycie nowej wiedzy. Naszym celem było Muzeum Narodowe. Galeria zdjęć
Skupiliśmy się na sprawdzeniu i poprawieniu naszych umiejętności interpretacyjnych. Mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się dziełom, które mogą posłużyć nam jako przykłady zarówno na maturze pisemnej, jak i ustnej. Uczestniczyliśmy w zajęciach, na których nauczyliśmy się analizy i interpretacji obrazów. Oglądaliśmy i analizowaliśmy znane dzieła m.in. Olgi Boznańskiej, Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Kazimierza Stabrowskiego, Andrzeja Wróblewskiego. Dość zaskakująca była współczesna praca M.Kijewskiego i M.Malinowskiej Kocur pt. „Królowa Midas szukająca królika Bugsa” wykonana z klocków lego.
Dowiedzieliśmy się wiele o symbolach i ich znaczeniach, co pozwoliło uporządkować zgromadzoną przez nas wiedzę, którą zdobyliśmy na lekcjach języka polskiego. Poza tym mieliśmy przeznaczony czas na obejrzenie dzieł, które nas zainteresowały.
Mimo, że wycieczka trwała kilka godzin (uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej i warsztatach dla maturzystów), to okazała się bardzo przydatna. Był to dla nas świetny trening, a wiedza, którą zdobyliśmy, z pewnością zaprocentuje na maturze, która zbliża się wielkimi krokami.

Klaudia Polak, 3A
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.