I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-03-09
„Dostajesz to, w co wierzysz”- strategie przygotowań do matury
W dniach 6-13 II 2018r. dla maturzystów z siedmiu klas zostały przeprowadzone dwugodzinne zajęcia warsztatowe, dotyczące wpływu różnych czynników w obrębie wszystkich strategii związanych z przygotowywaniem się do egzaminów maturalnych pisemnych i ustnych.
Stres kojarzony zwykle z czymś strasznym, szkodliwym, tak naprawdę motywuje nas do działania, wyostrza uwagę, koncentrację, uruchamia pokłady wyobraźni, porządkuje gospodarowanie sobą w czasie. Jednak każdy z nas ma pewną granicę odporności na stres, która, jeśli zostanie przekroczona, doświadczamy jego negatywnych skutków. Potrafią one mocno dezorganizować nasze działania i przynoszą wiele szkód. Celem zajęć było pokazanie, jak negatywne myślenie o sobie i maturze wyzwala negatywne objawy fizjologiczne, negatywne emocje, uczucia i w efekcie negatywnie wpływa na działanie, co nie służy konstruktywnej pracy.
Zadania indywidualne, jak i grupowe, wizualizacja egzaminu, ćwiczenia w obrębie strategii emocjonalnych, przepracowywanie „ irracjonalnych” zasad wg doktora Ellisa oraz wskazówki podczas zajęć miały na celu pomóc w przyjęciu właściwego sposobu myślenia o sobie i egzaminie maturalnym a tym samym- zapobiec dezorganizacji działań w czasie przygotowań do matury oraz w trakcie egzaminów.

pedagog: Marzena Sobczyńska
[Powrót do aktualności >>]© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.