I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-03-09
Międzyszkolna Debata „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga”
22 II 2018r. uczniowie naszego liceum oraz innych szkół z powiatu wyszkowskiego uczestniczyli w międzyszkolnej debacie zorganizowanej w Zespole Szkół Nr 1 w Wyszkowie w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga” prowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji z s. w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie. Galeria zdjęć
Poza przedstawicielami Starostwa Powiatowego, Wydziałów Edukacji, szkół, były też osoby reprezentujące różne instytucje: Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną, PCPR, Szpital, Policję, Sąd, Sanepid. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję, żeby zabrać głos, zadać pytania. Poruszone zostały tematy istotne w problemie sięgania przez młodzież po narkotyki i dopalacze. Zaprezentowany został również program profilaktyczny w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły pt.: „Życie pod górę”. W ramach Kampanii jest przeprowadzana ankieta wśród uczniów i odbywają się spotkania dla rodziców oraz nauczycieli. Jednym z celów Kampanii jest obalanie mitów na temat narkotyków, dopalaczy:
„Braliśmy, by poczuć się jak w niebie, a poczuliśmy się jak w piekle. Braliśmy dla przyjaźni, a zyskaliśmy wrogów. Braliśmy, żeby poradzić sobie z problemami, a pomnożyliśmy je”

pedagog: Marzena Sobczyńska
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.