I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-03-22
Kolejna wizyta studyjna licealistów na Uniwersytecie Warszawskim
9 III 2018 r. uczniowie z klasy II a z wychowawczynią p. Klaudyną Matejko- Kulasińską i doradcą zawodowym p. Marzeną Sobczyńską uczestniczyli w wizycie studyjnej na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięli udział w dwóch wykładach prowadzonych przez wykładowców UW, prezentacji wydziału z możliwymi kierunkami, specjalnościami i specjalizacjami, uczestniczyli w warsztatach w studio radiowym radia Kampus i w studio telewizyjnym a także w Centrum Analiz i Laboratorium Badań Medialnych, wyposażonym w profesjonalny sprzęt na miarę ośrodków naukowych światowej klasy. Galeria zdjęć
Wizyta miała na celu pokazanie możliwych stanowisk pracy - zawodów, np., dziennikarz radiowy, spiker radiowy, reżyser radiowy, analityk mediów, wydawca, dziennikarz telewizyjny, prezenter telewizyjny, , operator kamery, operator dźwięku, realizator dźwięku, realizator obrazu, specjalista do spraw ramówki, reżyser telewizyjny, itp. Drugi cel wizyty to przybliżenie licealistom kierunków studiów, specjalności i specjalizacji, prowadzących do w/w zawodów - możliwych do studiowania po klasie filologiczno-prawniczej.
W pierwszej kolejności, atuty wydziału w swojej prezentacji przedstawiła uczniom absolwentka uczelni Malwina Żuchniewicz, która również oprowadzała licealistów po gmachu budynku. Następnie swój porywający wykład na temat „Człowiek w świecie technologicznym” przedstawił humanistom dr Ivan Dimitrijević. Uczniowie nie mogli wyjść z podziwu i z wielkim zainteresowaniem słuchali, jak człowiek odnajduje się w dzisiejszym świecie pełnym Internetu, mediów i nowości technicznych. Kolejny wykład pod tytułem „Zapożyczenia- fakty i mity” przedstawił drugoklasistom dr Krzysztof Kaszewski. Licealiści wynieśli bagaż pełen wiedzy na temat zapożyczeń językowych w języku polskim oraz obalili fakty i mity, które wydawały się większości z nich bardzo oczywiste. Następną częścią wycieczki było oprowadzenie po profesjonalnym studiu telewizyjnym, oraz radiowym. Niektórzy z nich pierwszy raz spotkali się z czymś tak wyjątkowym i niecodziennym. Uczniowie dowiedzieli się wiadomości teoretycznych, jak i również praktycznych na temat studia telewizyjnego. Później udali się do Laboratorium Badań Medialnych, gdzie zobaczyli, jak zdobywane i analizowane są informacje które codziennie każdy z nas ogląda w telewizji, bądź czyta w Internecie. Jedno jest pewne, Norwidziaki spędziły fantastycznie czas i dowiedziały się wielu interesujących, nowych rzeczy. Cześć z nich myśli o studiowaniu na tym wydziale, a ten wyjazd, jeszcze bardziej zmotywował ich do nauki i do pozytywnego myślenia o swojej przyszłości.

Anita Wyrzykowska
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.