I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Piotrowicz Marianna Grażyna | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-04-18
"Art poétique" - XIII Konkurs Poezji i Piosenki Francuskiej w Pułtusku
Po raz trzeci nasi uczniowie reprezentowali szkołę w konkursie poezji i piosenki francuskiej w Pułtusku. Patryk Stankiewicz z klasy 2a swoją wyjątkową interpretacja zajął zaszczytne 1. miejsce w kategorii poezja francuska w oryginale. Anita Wyrzykowska, również z klasy 2a, wyśpiewała 2. miejsce w kategorii piosenka francuska oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Komitet Międzyzakładowy NSZZ „Solidarność” w Pułtusku. Gratulujemy! Galeria zdjęć
Konkurs Poezji i Piosenki Francuskiej Art poétique adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem tego wydarzenia są: Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku oraz Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela. W tegorocznej edycji wzięło udział 40 uczestników z 10 szkół powiatu pułtuskiego oraz Nasielska i Wyszkowa. Konkurs rozgrywa się w trzech kategoriach: recytacja wierszy poetów francuskich w języku polskim, recytacja wierszy poetów francuskich w oryginale oraz piosenka francuska w oryginale lub tłumaczeniu. Jury oceniało zarówno interpretację utworu jak i poprawność językową. Anita i Patryk zaprezentowali z sukcesem i w pięknym stylu swoje umiejętności interpretacyjne i językowe wykonując utwory w języku francuskim.
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.