I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Deluga Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-05-28
„Wolność kocham i rozumiem…” – Dzień Teatru 2018
Dnia 12 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Teatru. Uczniowie klas 1a i 1f długo się do niego przygotowywali. To właśnie oni zachwycali nas swoimi występami. Przybliżyli nam na różny sposób kwestię wolności, która była myślą przewodnią tego dnia. Przypomnę, że w tym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości, wybór tematu nie był zatem dziełem przypadku. Galeria zdjęć
Od samego początku widać było ogromne zaangażowanie naszych artystów. W przygotowania włożyli w dużo pracy i serca. Pierwsza „A” przygotowała pokaz mody ostatnich stu lat uzupełniony informacjami o wydarzeniach historycznych i przemianach kulturowych w Polsce i na świecie. O ciekawy scenariusz zadbała Emilia Wyszomirska a wyreżyserowaniu całości pomagała jej Ada Dobosz. Warto przypomnieć, że w ilustrowaniu scen i budowaniu nastroju ważną rolę odegrała muzyka. Wśród występujących znaleźli się: Ada Dobosz, Aleksandra Knap, Michał Laskowski, Aleksandra Milczarczyk i Olga Getka. Uczniowie I F postanowili przypomnieć wydarzenia historyczne i zaprezentowali humorystyczną wersję odzyskania niepodległości. Autorką scenariusza i reżyserką spektaklu była Angelika Kuch. Występy obu klas nagrodzone zostały ogromnymi brawami. Oklaskom wręcz nie było końca. Ten dzień był dla nich szczególny jeszcze z jednego powodu. Efekt pracy młodzi aktorzy mieli zaprezentować również przed kolegami z Estonii. Ze względu na gości jeden z trzech spektakli - granych na kolejnych godzinach lekcyjnych - został wystawiony w wersji angielskiej.

Całość wypadła wspaniale. Po występach przyszła pora na coś dla ciała. Na holu mogliśmy skosztować gofrów pieczonych przez dwie uczennice z 1F, Oliwię Balę i Laurę Lewandowską, oraz Karola Garlacza z II D. Myślę, że warto też przypomnieć o dekoracji. Na klatce schodowej można było zobaczyć baner z hasłami o wolności przygotowany przez uczennice z klasy I F, kierowane przez Julkę Kuleszę, a na holu podziwiać niebo z błękitnych balonów, pomiędzy którymi fruwały tęczowe ptaki wykonane przez Dominikę Barwińską z I A. Uczestnicy spotkania mieli możliwość „uzupełnienia” dekoracji, poprzez umieszczenie na wiszącym obok naszego patrona plakacie odpowiedzi na pytanie: „Czym jest dla ciebie wolność?”.

Organizatorką przedsięwzięcia była p. Marzena Deluga, a pomagały jej wychowawczynie klas I A i I F, p. Grażyna Piotrowicz i p. Katarzyna Mielcarz.

Był to mój pierwszy Dzień Teatru w naszym liceum i z niecierpliwością czekam na to, co wydarzy się za rok.

Adriana Malinowska, ucz. IF
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.