I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sierzan Beata | Kategoria: Szkolny Klub Przedsiębiorczości | Data: 2018-06-11
"Lekcje z ZUS", czyli co warto wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych?
Już po raz kolejny przystąpiliśmy do projektu „Lekcje z ZUS” - to autorski projekt ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowania świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.
Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Młodzież pozytywnie oceniła lekcje o ubezpieczeniach.
Projekt składa się z czterech lekcji:
1.Świadomy zawsze ubezpieczony
2.Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki
3.Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach
4.e-ZUS, czyli firma pod ręką

Projektowi towarzyszy konkurs wiedzy o ubezpieczeniach społecznych - "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych":
Szczegóły projektu, filmy, materiały do pobrania na stronie: http://www.zus.pl/LekcjezZus/

W tym roku odbyła się konferencja naukowa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie pt. „Minimalizacja ryzyka a ryzyko minimalizacji. Jak uczyć o ubezpieczeniach społecznych?”.Celem konferencji było podsumowanie dotychczasowych działań w zakresie promowania wiedzy o ubezpieczeniach społecznych oraz wymiana doświadczeń z realizacji projektu.

Oprócz cennej wiedzy mogliśmy podziwiać w słoneczną pogodę piękno Krakowa:
Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę Wawelską, Stare Miasto – od 1978 wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki,, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kazimierz – od 1978 również wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Kopiec Kościuszki.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów, koordynatorów projektu oraz Dyrekcji ZUS za zaproszenie. .:
[Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.