I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Ziembowska Beata | Kategoria: Samorząd Szkolny | Data: 2005-04-28
Konkurs "Co w trawie piszczy"
Z inicjatywy Zespołu Szkół nr 3 młodzież z LO przystąpiła do ciekawego konkursu, którego celem było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat wyszkowskich szkół ponadpodstawowych. Konkurs składał się z dwóch etapów.
I etap cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział zespoły reprezentujące 10 klas. Autorkami pytań dotyczących historii CKU były opiekunki Samorządu Szkolnego: Beata Ziembowska i Katarzyna Mielcarz. W tym samym czasie swoje wiadomości na temat historii ogólniaka sprawdzali uczniowie w Zespole Szkół nr 3.

Do II etapu, którego tematem było życie i twórczość Jana Kochanowskiego – patrona CKU – zakwalifikowały się klasy: Ia, If, II a, II g. Ta część konkursu odbyła się w Internacie szkolnym, przy gorącym dopingu części klas. Autorką pytań była polonistka, pani Marzena Deluga. Uczestnicy zaskoczyli organizatorów wysokim poziomem wiedzy i doskonałym przygotowaniem. Po bardzo wyrównanej walce zwycięzcą została klasa IF, która w dniu 28.04 mogła zrealizować swoją nagrodę, tj. jeden dzień zajęć w Zespole Szkół nr 3. W tym samym czasie nasza szkoła gościła zwycięską klasę z CKU.
[Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.