I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Matejko - Kulasińska Klaudyna | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-07-01
Poznać i przeżyć
Klasa II a wybrała się 14 czerwca 2018r. na wycieczkę do Warszawy wraz ze swoją wychowawczynią – p. Klaudyną Matejko-Kulasińską. Tematyka wyjazdu była zgodna z profilem klasy, a uczniowie mieli możliwość otarcia się o świat sztuki i poszerzenia swej wiedzy w tej dziedzinie. Galeria zdjęć
Pierwszym punktem było Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim. Jest to instytucja kultury, która zajmuje się tworzeniem, wystawianiem i dokumentowaniem sztuki współczesnej zarówno polskiej, jak i światowej. Młodzież udała się na wystawę Project Room, na której miała okazję obejrzeć prace sześciorga młodych twórców. Uczniowie byli czynnie zaangażowani w działania, mieli okazję poczuć się jak artyści i stworzyć swój własny performans. Celem twórców było wywołanie zainteresowania ciałem człowieka, jego nieobecnością, ruchem, zmysłami oraz ludzką naturą i wpływem popkultury. W salach wystawowych można było również zobaczyć rzeźby przepełnione żartem, grą z widzem i ironią, balansujące na krawędzi groteski.

Następnie klasa wybrała się do kina Luna, promującego kulturę niekomercyjną i integrującego projekty artystyczne. Uczniowie obejrzeli film Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”, który został nagrodzony w tym roku Złotą Palmą w Cannes za reżyserię. Opowiada on o przepełnionej trudnościami miłości kobiety i mężczyzny, którzy nie potrafią żyć bez siebie, ale równocześnie nie są w stanie być razem. Wydarzenia akcji rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku w Polsce i w innych państwach Europy. W główne postacie wcielają się Joanna Kulig i Tomasz Kot. Zainteresowanie wzbudza nie tylko wątek miłosny i kontekst historyczny, ale i niesamowita ścieżka dźwiękowa, w skład której wchodzi muzyka ludowa, jazz oraz rock’n’roll.

Uczniowie spędzili miło czas i wiele wynieśli z wyjazdu. Obejrzany film był tematem długich dyskusji, a Centrum Sztuki Współczesnej dla wielu osób stało się nowym i wyjątkowym doświadczeniem.
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.