I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-10-09
Wyjazd do Warszawskiego Salonu Maturzystów na Politechnikę Warszawską 12 i 13 września 2018 r.
12 i 13 IX maturzyści z „Norwida” wraz z wychowawcami i szkolnym doradcą zawodowym uczestniczyli w Warszawskim Salonie Maturzystów na Politechnice Warszawskiej.
Wyjeżdżając w klasie drugiej na Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni, akcentujemy bardziej poznawanie uczelni, kierunków studiów, specjalizacji, spotkania ze studentami i przedstawicielami Biur Rekrutacji. Wówczas uczelni jest o wiele więcej, niż na Salonie Maturzystów, gdzie skupiamy się głównie na spotkaniach z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie oraz na wykładach. Wkrótce nasi maturzyści będą składać wstępne deklaracje maturalne.
Galeria zdjęć
Formy doradztwa podczas Salonu Maturzystów 12 i 13 IX:

• Spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, dotyczące egzaminów maturalnych z różnych przedmiotów- analiza wymagań i zadań egzaminacyjnych: szczegółowe omówienie wyników i zadań z tegorocznej matury oraz analizy, wnioski i sposoby wykonania zadań, błędy maturzystów ( j polski, matematyka j. obcy, historia, WOS, biologia, chemia, geografia, fizyka) .
• Wykłady: „Jak zdać maturę z matematyki, czyli: Jak się zmotywować? Jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? Jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?”- wykład motywacyjny dla maturzystów prowadzony przez Dariusz Kulmę - Nauczyciela Roku 2008, „Osiągnij sukces na maturze ustnej dzięki narzędziom komunikacji marketingowej” , „Studia w USA? Yes, you can!” „Studia za granicą z Elab - dlaczego warto?”, „Rynek pracy komunikacji marketingowej a matura i wybór szkoły. Jak zdobyć pracę marzeń?”, „Naucz się programowania i pracuj jak chcesz - Coders Lab - Szkoła IT”
• Indywidualne prezentacje warszawskich uczelni publicznych prowadzone przez wykładowców, prorektorów (PW, UW, WUM, SGGW, SGH, WAT, APS, UKSW, AWF, A Sz W)
• Stoiska uczelni wyższych różnych kategorii, z różnych ośrodków akademickich w Polsce oraz uczelni zagranicznych- rozmowy ze studentami, przedstawicielami Biur Rekrutacji, pozyskiwanie materiałów informacyjnych
• Indywidualne konsultacje u doradców zawodowych
• Pozyskanie „Informatorów o studiach dla maturzystów” oraz możliwość zakupienia po niższych cenach materiałów maturalnych.

szkolny doradca zawodowy: Marzena Sobczyńska
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.