I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Torebko Ewa | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-11-17
Polish Independence Day Escape Room
Dnia 6 listopada 2018 szkolna stołówka zamieniła się w pokój zagadek, które rozwiązywali kolejno pierwszo i drugoklasiści. Okazało się bowiem, że szkolna flaga została przez pomyłkę zamknięta przez panią woźną w skrzyni. Galeria zdjęć
Zadaniem uczniów było rozwiązanie różnych zagadek, w których należało wykazać się wiedzą i umiejętnościami z języka angielskiego i historii, umiejętnością logicznego myślenia, wyszukiwania informacji oraz współpracy w grupie. Uczniowie musieli między innymi przeprowadzić śledztwo dotyczące zaginionych pomników, odszyfrować tekst, rozwiązać quiz na temat polskich symboli narodowych oraz postaci związanych z odzyskaniem niepodległości, wykonać zadania testujące słowotwórstwo, związki wyrazowe i słownictwo związane z wojną o niepodległość. Prawidłowe rozwiązanie zagadek skutkowało odnalezieniem szyfru do kłódki lub miejsca ukrycia klucza.
Wszystkim dziesięciu drużynom udało się rozwiązać wszystkie zagadki, otworzyć skrzynię i odzyskać flagę. Wśród klas pierwszych najszybsza była klasa 1e, a wśród drugich klasa 2c. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w grze, pozytywną atmosferę oraz włączenie się w szkolne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.