I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-11-26
Zajęcia warsztatowe: „Techniki pomocne w uczeniu się”
W dniach 5-13 XI 2018r. dla uczniów klas pierwszych zostały przeprowadzone przez pedagoga szkolnego zajęcia warsztatowe, dotyczące mnemotechnik, czyli sposobów ułatwiających zapamiętywanie, przechowywanie i przypominanie informacji. Galeria zdjęć
Celem zajęć było zwrócenie uwagi pierwszoklasistów na istotne elementy w procesie uczenia się oraz pokazanie sposobów, aby zapamiętywać szybciej, trwalej. Dzięki ćwiczeniom, ankietom każdy uczeń indywidualnie mógł dowiedzieć się, jaki zmysł dominuje u Niego podczas uczenia się( wzrokowcy, słuchowcy...) i która z półkul mózgowych oraz sprawdzić, na jakim poziomie są Jego umiejętności w zakresie organizacji warsztatu nauki. Prezentowane techniki skupiały się wokół dwóch grup: motywacyjnych i działaniowych. Wszystko po to, aby pierwszoklasiści wyszli z zajęć z wnioskiem, że klasa pierwsza w liceum stawia przed Nimi dwa istotne zadania:
1. Zorientowanie się, czy dobry wybór klasy (przedmioty kierunkowe).
2. Wprowadzenie zmian w sposobie uczenia się, ponieważ nauki w porównaniu do gimnazjum jest więcej i zadań do samodzielnego wykonania również.

pedagog: Marzena Sobczyńska
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.