I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-11-26
Niecodzienna wizyta studyjna klasy 2a
Dnia 16.11.2018r.wybraliśmy się na zupełnie wyjątkową wizytę studyjną na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Inicjatorką wyjazdu była Pani Marzena Sobczyńska- szkolny doradca zawodowy we współpracy z naszą wychowawczynią Panią Grażyną Piotrowicz. Wzięliśmy udział w niezwykle inspirujących warsztatach i wykładach. Galeria zdjęć
W studiu telewizyjnym oraz radiowym mieliśmy okazję zobaczyć, jak studenci wydziału uczą się i przygotowują do wykonywania swojego zawodu dziennikarza. Sami wcieliliśmy się w role prezenterów telewizyjnych, operatorów kamer i dźwięku. Wspólnie obejrzeliśmy nasze produkcje. Emocji nie brakowało. Zobaczyliśmy, jak funkcjonuje uniwersyteckie radio Kampus. Byliśmy świadkami emitowanego na żywo serwisu informacyjnego.
Po tak praktycznych warsztatach wzięliśmy udział w dwóch wykładach. Podczas pierwszego wykładu, pt.: „Okiem reportera, czyli dobry opis” dr Krzysztof Kaszewski opowiedział nam o pięciu zasadach dobrego opisu dziennikarskiego. Wyjątkowo interesujące zadania wciągnęły naszą grupę.
Drugi wykład doktora Łukasza Przybysza przybliżył nam, czym jest public relations (także jako kierunek studiów). Rozwiał wątpliwości, dotyczące PR i uświadomił, jak ważną rolę odgrywa on w życiu każdego z nas.
Na sam koniec Pani Malwina Żuchniewicz przedstawiła specjalizacje i specjalności dostępne na odwiedzanym przez nas wydziale. Wróciliśmy do domów z nowymi pomysłami na naszą dalszą drogę edukacyjną i zawodową .

Emilia Wyszomirska 2a
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.