I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-11-26
Wolontariusze zapraszają!!!
Wolontariusze Norwida zapraszają indywidualnych uczniów, ale i całe klasy do wsparcia w różnej formie akcji wolontariackich. Prosimy o zgłoszenie do 3 XII swojego udziału do koordynatorów akcji i dostarczenie druku zgody rodziców na udział w akcji (do pobrania na stronie szkoły w zakładce wolontariat). Akcje są sprawdzone, np. w Szlachetnej Paczce współpracujemy od dwóch lat z mamą absolwentek naszej szkoły, schronisko dla zwierząt sprawdziło się wielokrotnie w bezpośredniej pomocy porzuconym zwierzętom z naszego terenu ... Galeria zdjęć
Proponowane akcje:
1. PACZKA ŚWIĄTECZNA DLA POLAKÓW NA WSCHODZIE
Koordynatorzy: Zuzanna Biernacka II c, Patrycja Żołędowska I d
Polacy- potomkowie zesłańców na Kresach. Często nie mają kontaktu z rodziną w Polsce. Bywa, że bliscy poumierali, bywa, że zapomnieli. To do nich- samotnych i skromnie sytuowanych docierają harcerze i osoby prywatne, stowarzyszenia, fundacje z darami rzeczowymi, ale przede wszystkim dobrym słowem, opłatkiem. Pamiętają i nawiązują więź.
Do świątecznych paczek potrzebne będą artykuły z długim terminem ważności: słodycze, kawa, kakao, herbata, konserwy mięsne, olej, cukier, ryż, makaron, środki czystości, ale też polskie książki, albumy.. Można także całą klasą wesprzeć finansowo akcję, dokonując wpłaty na rzecz akcji zamiast zakupu darów rzeczowych.
2. SZLACHETNA PACZKA
Koordynatorzy: Adam Bedecki I b, Faustyna Martyna II c
Ogólnopolski projekt, w ramach którego Polacy pomagają rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji losowej i materialnej. Twórcy akcji podkreślają, że nie pomagają "biedzie roszczeniowej". Adresatami pomocy są ludzie, których dotknął los i przez to jest im ciężko, ale jednocześnie robią wszystko, żeby poprawić swój byt. Każda rodzina wymienia trzy podstawowe potrzeby- dla jednej będą to przybory szkolne, dla innej odkurzacz a dla innej zapas mąki do pieczenia chleba, który nie będzie uczulać b. chorego dziecka.
Potrzebna pomoc indywidualna przy pakowaniu paczek, indywidualne wsparcie rzeczowe, np. papier do pakowania paczek, słodycze, środki czystości, itp., wsparcie jednej rodziny przez daną klasę, np. poprzez dar rzeczowy, wsparcie przez transport darów z liceum do punktu pakowania darów na terenie Wyszkowa, itp.
3. WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze podczas 26 finału(14 stycznia 2018 r.) na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Chodzi o trafienie z nowoczesnym sprzętem (np. inkubatorami) do szpitali, tzw. pierwszego stopnia, czyli tych podstawowych. Tak, aby w trudnym przypadku nie trzeba było za każdym razem zawozić dziecka do szpitala specjalistycznego.
Koordynatorzy: Mikołaj Napiórkowski I b, Paulina Walkowska I d.
W spotkaniu organizacyjnym 22 XI w Gminie uczestniczy również z ramienia Samorządu Szkolnego Kajetan Depta z II e.
4. WSPARCIE SCHRONISKA W KORABIEWICACH VIVA
Koordynatorzy: Oliwia Tomaszewska I b, Martyna Prokop I c
Schronisko utrzymuje się wyłącznie dzięki wpłatom rzeczowym i finansowym Darczyńców. Nie otrzymuje żadnego wsparcia ze strony gminy. Można wesprzeć je w różny sposób: dary rzeczowe(ogłosimy wkrótce, co jest potrzebne- można poczytać na stronie schroniska), zakup kalendarza jako upominku dla kogoś, adopcje zwierzaka, akcja „Nakarm zwierzaka za 2 zł” i szereg innych.
5. WOLONTARIAT W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ( pomoc w nauce dzieciom, w tym w Świetlicy Socjoterapeutycznej, w akcjach OPS, np. Bale Bezalkoholowe)
Koordynator: pedagog Marzena Sobczyńska
6. POMOC W NAUCE LICEALISTOM

Koordynator: pedagog Marzena Sobczyńska
Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z Opiekunem
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.