I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2018-12-27
„Poznaj uczelnię, zostań studentem” - wizyta studyjna klasy II e na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym
11 XII 2018r. klasa II e z wychowawcą p. Patrycją Ogrodzińską i szkolnym doradcą zawodowym p. Marzeną Sobczyńską uczestniczyła w wizycie studyjnej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Celem wizyty było zapoznanie z ofertą edukacyjną uczelni, historią, warunkami kształcenia i możliwościami rozwoju oraz wymogami rekrutacyjnymi i podpowiedziami studentów trzech kierunków: lekarsko-dentystycznego, lekarskiego i fizjoterapii. Galeria zdjęć
Dlaczego Warszawski Uniwersytet Medyczny? Ponieważ oferuje wiele kierunków możliwych do studiowania w Warszawie na prestiżowej uczelni po klasie „e” z rozszerzoną biologią, chemią i matematyką. Zaś klasa druga jest czasem istotnym w podejmowaniu decyzji, dotyczącej dalszej ścieżki edukacyjno- zawodowej. Program wizyty był bardzo napięty i bogaty. Uczniów zaskoczył fakt, że uczelnia, która nie musi zabiegać o studentów, bo to maturzyści czasem kilka razy podchodzą do rekrutacji na WUM- tak starannie i wyczerpująco zorganizowała tę wizytę studyjną dla naszych licealistów. Oto jej przebieg:
1. Zwiedzanie pod przewodnictwem doktora Adama Tymińskiego- człowieka z pasją, który w niezwykły sposób łącząc medycynę z naukami humanistycznymi, współczesność z historią oprowadził nas po uczelni i opowiadał : (Aula, Sala Senatu, Centrum Informacyjno-Biblioteczne, wystawa poświęcona wybitnym lekarzom, poczet rektorów uczelni, dwa Kampusy, Collegium Anatomicum, Zakład Medycyny Sądowej, Centrum Stomatologii Nowoczesnej i Centrum Informacyjno-Biblioteczne, Centrum Sportowo- Rehabilitacyjne, dwa Kampusy, Dom Medyka, sala wykładowa- próba wystąpienia z okazji otwarcia Roku Akademickiego, próba przemówienia w Sali Senatu, próba zdobycia tytułów naukowych, upominki i informatory).
2. Wykład doktora Adama Tymińskiego „Historia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego” (miejsca, nazwy, wydziały, przedmioty, interdyscyplinarne podejście do kształcenia, pierwsze kobiety na uczelni na przestrzeni dziejów, ciekawostki, itp.).
3. WUM dzisiaj- współpraca z Uniwersytetem Warszawskim, możliwości rozwoju studentów.
4. Konkurs wiedzowy z nagrodami i ankieta uczelni dla „Norwidziaków”, dotycząca preferowanych kierunków studiów.
5. Spotkanie z Pełnomocnikiem Biura Rekrutacji- dr Henryk Rebandel: Zasady Rekrutacji na WUM- analiza wymogów i różnych sytuacji, programy krajowe i międzynarodowe związane z działalnością studentów, możliwość studiowania w j. angielskim. , dyplomy finalistów olimpiady centralnej, dyskusja nad likwidacją w wymogach rekrutacyjnych matematyki i fizyki na poziomie podstawowym i zastąpienie rozszerzeniem.
5. Trzy spotkania ze studentami WUM (lekarsko-dentystyczny, fizjoterapia, lekarski)- opowieści z cyklu „Moja droga po indeks” z pytaniami od licealistów, szczegółowe opowieści o kierunkach studiów, przedmiotach, egzaminach na danym roku studiów, predyspozycjach zawodowych, praktykach, programach zajęć, łączeniu teorii z praktyką.

szkolny doradca zawodowy: Marzena Sobczyńska
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.