I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2019-03-19
Zawodoznawcze zajęcia warsztatowe dla klas drugich: Planowanie dalszej ścieżki edukacyjno- zawodowej
W dniach 28 II i 1 III 2019 r. uczniowie z wszystkich klas drugich uczestniczyli w zawodoznawczych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez szkolnego doradcę zawodowego. Miały na celu, z jednej strony- podpowiedzieć uczniom, jak prawidłowo planować dalszą ścieżkę edukacyjno-zawodową a z drugiej- zachęcić Ich do podejmowania wielu działań w tym zakresie. Działania te to głównie zbieranie informacji, dotyczących poznawania swoich predyspozycji, obszarów zawodowych, zawodów i specjalizacji oraz studiów. Z nimi związane są konkretne przedmioty rozszerzone, które zdawane na maturze, będą uwzględniane przy rekrutacji na studia. Galeria zdjęć
Część pierwsza zajęć z prezentacją multimedialną dotyczyła istotnych czynników w zakresie trzech obszarów decyzyjnych: poznawania swoich predyspozycji(zdolności, zainteresowań, uzdolnień), poznawania zawodów (zawody przyszłościowe) – wymagania, zadania, czynności robocze, rynek pracy, kompetencje twarde i miękkie, pożądane cechy kandydatów do pracy oraz poznawania studiów - tryb, system studiów, kategorie uczelni, różne wymogi rekrutacyjne i specjalności, specjalizacje. W drugiej części uczniowie wypełniali ankiety zawodoznawcze.
Część trzecia zajęć to czas na zapoznanie się indywidualnie z szeroką ofertą uczelni państwowych (uniwersytety, politechniki, uczelnie ekonomiczne, pedagogiczne, rolnicze, artystyczne, A W F- y, wojskowe, podległe MSW i A) i prywatnych. Przygotowane materiały zawierały nie tylko opisy wydziałów, kierunków, specjalności, zawodów, możliwości zatrudnienia, rankingów, studiów za granicą, w j. angielskim, dualnych, ale też wymagań rekrutacyjnych.

szkolny doradca zawodowy: Marzena Sobczyńska
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.