I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Deluga Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2019-05-11
Dzień Teatru z Markiem Hłaską
W piątek, 29 marca w naszej szkole obył się kolejny Dzień Teatru, przygotowany przez klasy 1A oraz 1B pod opieką p. Marzeny Delugi. W tym roku mija 50. rocznica śmierci Marka Hłaski, dlatego też tematem przewodnim tegorocznych obchodów uczyniliśmy twórczość tego pisarza i scenarzysty lat 50. i 60. Galeria zdjęć
Pierwszym punktem tego wydarzenia było wystąpienie naszych koleżanek z klasy 1A - Klaudii Bordon i Wiktorii Kaczmarskiej, które przybliżyły nam życiorys artysty, uzupełniając go zdjęciami oraz fragmentami autobiograficznej powieści artysty pt.: „Piękni dwudziestoletni”. Następnie zobaczyliśmy inscenizację wykonaną przez uczniów z klasy 1B: Damiana Wujkowskiego, Jeremiego Sakowicza, Mikołaja Postka, Jakuba Bobrowskiego oraz Janusza Grodzkiego zainspirowaną opowiadaniem Hłaski „Pierwszy krok w chmurach”. Autorem scenariusza był Szymon Dawidczyk. Występujący w spektaklu Janusz Grodzki dał się poznać także jako gitarzysta, przedstawiając własną kompozycję muzyczną. Z kolei Maja Jechna, Maksymilian Ślubowski i Tomasz Falba z IA zaprezentowali nam interpretację opowiadania „Pętla”. Mieliśmy także okazję usłyszeć fragmenty listów Hłaski do bliskich mu osób w interpretacji Patryka Stankiewicza z klasy 3A. Każdy z występów zachęcał do bliższego zapoznania się z twórczością autora.
Warto zaznaczyć, że zanim nasi aktorzy pokazali na scenie swoje umiejętności, w poniedziałek mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności aktorskie w czasie spotkania z p. Piotrem Adlerem- inicjatorem Młodzieżowej Akademii Teatralnej, który przeprowadził z nimi warsztaty. Pokazywał wówczas ćwiczenia, rozgrzewające aparat mowy i przygotowujące do starannego mówienia, a także ćwiczenia oddechowe, pomagające w walce z tremą.
Nie mogę pominąć ciekawej dekoracji wykonanej przez uczennice z klasy IA: Katarzynę Suchocką, Zuzannę Dziedzic, Patrycję Obrębską , Wiktorię Łaszczewską pod kierunkiem p. Ilony Kołodziejskiej. Za nagłośnienie, światło i oprawę muzyczną odpowiadali: Mikołaj Napiórkowski i Kacper Leszczyński z klasy IB oraz Michał Stoszewski z klasy IA. Szczególne podziękowania należą się Mikołajowi, który użyczył własnego sprzętu nagłaśniającego oraz oświetleniowego.
Nasz Dzień Teatru to nie tylko wrażenia artystyczne, ale (o dziwo!) także kulinarne, dlatego w czasie uczestniczenia w przedstawieniu - jak i podczas przerw - mogliśmy spróbować przepysznych tostów i gofrów, przygotowanych przez uczennice z klasy 1A. Bardzo dziękujemy Róży Borowiec, Gabrieli Ickiewicz, Weronice Karłowicz oraz Sarze Gerej za smaczne przekąski :-)
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.