I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Deluga Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2019-06-03
IA i IE krainie Biesów i Czadów
W dniach 27-30 maja klasy IA i IE z wychowawczyniami, p. J. Krzyszczak oraz p. M. Delugą udały się na wycieczkę w Bieszczady. Galeria zdjęć
Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do Soliny, gdzie zwiedziliśmy największą zaporę w Polsce, a wieczorem zakwaterowaliśmy się w pensjonacie w Myczkowie. Drugiego dnia w planach była wspinaczka na Połoninę Wetlińską, ale niestety pogoda nam nie dopisała. Zamiast tego zwiedzaliśmy z przewodnikiem (zdobywcą Korony Ziemi!) okolicę, m.in. mieliśmy okazję zobaczyć żubry w zagrodzie pokazowej, poznać tradycyjne metody wypalania węgla drzewnego czy obejrzeć zabytkową cerkiew. Następnie pojechaliśmy do Sanoka. Zwiedziliśmy Muzeum Historyczne, w tym Galerię Zdzisława Beksińskiego oraz wystawę sztuki cerkiewnej.
Trzeciego dnia udaliśmy się na wycieczkę krajoznawczą i doszliśmy do Jeziorek Duszatyńskich w rezerwacie Zwiezło. Z racji deszczu, zabłoconego szlaku i wartkich górskich potoków, które musieliśmy przejść w bród, nie zabrakło wrażeń i atrakcji. W lesie dało się nawet dostrzec salamandry czy ślady saren. Po południu obejrzeliśmy okolice Duszatyna i Cisnej.
W ostatni dzień naszej czterodniowej wycieczki mieliśmy pojechać do zamku w Łańcucie, jednak z powodów logistycznych także i tym razem nie udało się nam zrealizować planu. Udaliśmy się więc prosto do Wyszkowa, gdzie dotarliśmy późnym wieczorem.
Podsumowując, wycieczka była bardzo udana. Niezwykle miło było odprężyć się w tak malowniczym i ciekawym miejscu, jakim są Bieszczady, zwłaszcza w stresującym okresie końca roku szkolnego.

Zapiski z wypowiedzi uczestników wyjazdu zebrane w ostatnim dniu:

"Wycieczka dała mi możliwość zintegrowania się z osobami, z którymi wcześniej nie miałam takiej możliwości, oraz miłego spędzenia czasu."

"Najbardziej zapamiętałam wyjście trzeciego dnia na wschód słońca. Jestem wdzięczna osobom, które dały radę wstać o 4.00, by pójść na punkt widokowy. Mieliśmy szczęście, bo akurat tego dnia nie było dużego zachmurzenia i mogliśmy dostrzec wstające słońce. Naprawdę mi się podobało."

"Była to moja pierwsza kilkudniowa wycieczka w tej szkole. Stworzyłam na niej wiele magicznych wspomnień. Atrakcje zapewnione przez nauczycielki były cudowne i mam z wielu miejsc piękne zdjęcia, które zostaną pamiątką na długo. Na pewno będę wspominać rozmowy do późna z dziewczynami przy różnorodnej muzyce oraz muszę pochwalić gospodarz klasy IA - Paulinkę, która znalazła czas na moje problemy i była bardzo dla mnie kochana."

„ Dzięki tej wycieczce pokonałam swoje słabości. Trudny szlak do Jeziorek Duszatyńskich był dla mnie czasem, w którym BIES czepiał się plecaka, ale po chwili CZADY dodawały skrzydeł i szłam dalej. Widok magiczny!”

„Podczas tego wyjazdu wiele się nauczyłam. Już teraz wiem, że szczęście może być bliżej niż często nam się wydaje, bo wystarczy zabłocić buty, żeby na twarzy pojawił się uśmiech. (…) Poznałam bliżej kilka osób i odkryłam kilka być może nieistotnych dla nikogo rzeczy, ale dla mnie stały się one prawdziwą eureką.”

„Było ekstra, zdecydowanie jedna z lepszych wycieczek!”

„ Nie spodziewałem się, że będzie to tak udany wyjazd”

„Miła atmosfera, super osoby i niezastąpione opiekunki :-)”

„Żałujemy, że nie poszliśmy na Połoninę Wetlińską, ale pan przewodnik nam to zrekompensował, zapewniając dzień pełen atrakcji. Jego opowieści były bardzo ciekawe i myślę, że zmotywowały wielu z nas do podejmowania nowych wyzwań i zmiany swojego życia na lepsze. Liczymy na następny wyjazd w przyszłym roku :-)”

„Miła atmosfera + ciekawe miejsca + rewelacyjny przewodnik + przyzwoite jedzenie i miejsce zakwaterowania + bezproblemowi uczniowie – nie najlepsza pogoda drugiego dnia wyjazdu = udany wyjazd w miłym towarzystwie”

Wiktoria Łaszczewska z IA i inni uczestnicy wyjazdu w Bieszczady
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.