I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Torebko Ewa | Kategoria: Konkursy | Data: 2014-04-05
„Kocham Cię jak Irlandię…”, czyli III Konkurs Języka Angielskiego
Dnia 27 marca 2014 odbył się III Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Konkurs objął patronatem Starosta Powiatu Wyszkowskiego p. Bogdan Pągowski. Tym razem tematem przewodnim konkursu była Irlandia. Dwudziestu pięciu gimnazjalistów z powiatu wyszkowskiego, którzy najlepiej poradzili sobie w eliminacjach szkolnych, przybyło do naszej szkoły, aby dalej walczyć o zaszczytne miejsca. Galeria zdjęć
Już o dziewiątej rano cała sala zapełniła się gotowymi do boju uczestnikami, których gorąco powitała p. Dyrektor Dorota Piotrowicz. Na początku wszyscy uczestnicy wzięli udział w lekcji języka angielskiego poprowadzonej przez p. Katarzynę Mielcarz - nauczyciela jęz. angielskiego ILO, a także przez uczestników ubiegłorocznego etapu konkursu, którzy zaprezentowali prezentację na temat CHINDOGU, a także wygłosili pogadankę na temat klasy matematycznej, do której uczęszczają. W tym samym czasie opiekunowie, którzy towarzyszyli uczestnikom, udali się do świetlicy internatu,gdzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez konsultanta Oxford University Press p. Magdalenę Biega. Następnie przedstawicielki samorządu szkolnego przedstawiły ofertę edukacyjną szkoły na przyszły rok i zachęciły gimnazjalistów do wyboru I LO podczas zbliżającej się rekrutacji.

Po niespełna dwóch godzinach, przyszedł czas na najważniejszy moment czwartkowego spotkania, czyli Finał III Konkursu Języka Angielskiego, który został poprowadzony przez p. Ewę Torebko. Gimnazjaliści podzieleni na pięć drużyn (Zieloni, Pomarańczowi, Biali, Czerwoni i Niebiescy) rywalizowali między sobą, odpowiadając na pytania z następujących kategorii: rozrywka, historia i tradycje, ludzie oraz miejsca. W pierwszym etapie uczestnicy wraz ze swoimi drużynami wybierali pytania z wymienionych wyżej kategorii, na które musieli udzielić odpowiedzi. Przykładowymi pytaniami były: Jaki muzyczny instrument jest oficjalnym symbolem Irlandii? Kto jest głową państwa w Irlandii i jak nazywa się aktualnie pełniący te obowiązki? Kiedy Irlandia została państwem członkowskim Unii Europejskiej? Po zaciętej walce zwycięzcami potyczek w drużynach okazali się Zieloni. Następnie przyszedł czas na indywidualną rywalizację, w której udział wzięli członkowie zwycięskiej drużyny. Ostatecznie zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce- Aleksandra Góralewska- Gimnazjum nr.1 w Wyszkowie
II miejsce- Aleksander Klimiuk- Gimnazjum nr.2 w Wyszkowie
III miejsce- Jagoda Skawska- Gimnazjum w Leszczydole Nowinach
IV miejsce- Hubert Salwin- Gimnazjum nr.1 w Wyszkowie
V miejsce- Michalina Łojek- Gimnazjum w Porębie

Zwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie: laureatka I miejsca otrzymała tablet, za II miejsce wręczono aparat cyfrowy, nagroda za III miejsce to odtwarzacz MP4, zaś za IV i V odtwarzacz MP3. Dodatkowo za miejsca od I do V laureaci otrzymali słuchawki stereo i nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press, a także pakiety informacyjne I LO. Nagrody wręczyła p. Dorota Piotrowicz.

Należały również wspomnieć o występie dziewcząt: Sylwii Ciach, Joanny Ruszczak, Magdaleny Melion, Kornelii Kamińskiej, Marty Rosińskiej, Martyny Zdziarstek, Natalii Iwańskiej oraz Marty Pamrowskiej, które przygotowane pod kierunkiem p. Matyldy Maliszewskiej, zaprezentowały pokaz tańca irlandzkiego. Ogromne podziękowania należą się nauczycielom jęz. angielskiego I LO p. Patrycji Ogrodzińskiej, p. Ewie Torebko, p. Katarzynie Mielcarz, a także p. Joannie Krzyszczak, które przy pomocy uczniów z kl. IID podjęły się trudu zorganizowania konkursu. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i wyrazy uznania, gdyż musieli wykazać się nie tylko ogromną wiedzą, ale także stalowymi nerwami w rywalizacji o jak najlepsze wyniki.

Paulina Suchenek, klasa IID
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.