I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  


Samorząd Uczniowski na początku roku szkolnego 2009/2010 tworzyli:
Przewodniczący: Łukasz Chmielewski
Z-ca: Dominika Pilacińska
Sekretarz: Ada Kasjaniuk
Łącznik: Agnieszka Elward
  Jacek Walczak
  Izabela Przybysz
  Magdalena Rusak
Opiekun: Beata Ziembowska
  Katarzyna MielcarzDziałalność Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2009/2010

Samorząd Szkolny obecny jest na większości uroczystości i imprez szkolnych, często odpowiadając za ich przebieg lub tylko zapewniając obsługę techniczną. Nie wszystkie inicjatywy i pomysły uczniowskie udaje się zrealizować.

Działalność SU w tym składzie objęła:
 1. Kiermasz książek - pierwszy tydzień IX (możliwość zakupu tańszych używanych podręczników)
 2. Akcja "Góra Grosza" pod patronatem MEN
 3. Kwesta na rzecz niewidomych z Lasek
 4. XVIII Finał WOŚP - 09-10.01.2010 r.
  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizacja Finału WOŚP w Wyszkowie. Impreza ma charakter miejski. Sztab tworzą uczniowie LO, harcerze oraz pracownicy DK Hutnik. Przygotowania do Finału rozpoczynają się już w październiku, a obejmują wiele aspektów: zarejestrowanie wolontariuszy, rozmowy ze sponsorami, władzami lokalnymi, przedstawicielami ochrony i policji, dyrektorami placówek oświatowych i kulturalnych z terenu miasta; kolejny etap to zorganizowanie występów, licytacji, pokazu sztucznych ogni oraz koncertu (zespoły występujące, nagłośnienie, bilety i ich sprzedaż). To wiele dni wytężonej pracy zarówno ze strony młodzieży jak i wszystkich osób zaangażowany w realizację przedsięwzięcia. Podkreślić warto, że młodzież uczestnicząca w organizacji Finału uczy się wiele o bezinteresownej pomocy, uwrażliwia się na potrzeby i problemy innych oraz podejmuje współpracę z różnymi środowiskami lokalnymi.
  Również nauczyciele szkoły włączają się w organizacje Finału. Są to: p. Wanda Szulc, p. Michał Czajka i p. Ewa Torebko.
  09 stycznia w DK Hutnik młodzież przygotowała loterię fantową, połączoną z koncertem przedszkolaków od lat cieszącym się zainteresowaniem setek Wyszkowian. Na hali I LO rozgrywano turnieje sportowe, w których startowało blisko 50 drużyn.
  11 stycznia to tradycyjna kwesta na ulicach Wyszkowa. Dla członków sztabu WOŚP ten dzień trwa od 7:30 do północy. W godzinach 12:00 - 22:30 na terenie DK Hutnik trwały występy, koncert, licytacja - zakończone pokazem sztucznych ogni. Po zakończeniu zbiórki młodzież odwiozła zebrane datki do studia telewizyjnego w Warszawie. W tym roku padł kolejny rekord, ponieważ kwota zebrana to ponad 48.000 PLN.
 5. Wybory do Samorządu Szkolnego - 12.02.2010
  Wybory poprzedzała kampania, w której zaprezentowała się tylko część kandydatów. Frekwencja wyniosła około 65%. W wyniku głosowania największe poparcie otrzymali:
  Konrad Zacharski - przewodniczący, Jakub Świętochowski, Jacek Walczak, Dominika Pilacińska, Iza Przybysz, Agnieszka Elward, Agnieszka Mróz oraz Marcin Salwin.
 6. Pierwszy dzień wiosny - 22.03.2010
 7. Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów - 28.04.2010
  Przewodniczący SU Konrad Zacharski przygotował i przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą form działalności i aktywności uczniowskiej w I LO.
 8. Prawybory prezydenckie - 09.06.2010 r. (we współpracy z Kołem Historycznym i jego opiekunem p. Michałem Czajką)
  W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują". Prawybory połączono z kampanią propagującą udział w wyborach. Mimo to frekwencja była bardzo niska i wyniosła tylko 28 %
 9. Zbiórka charytatywna zorganizowana na rzecz poszkodowanych w powodzi na południu Polski
 10. Licealia - 23 i 24.06.2010 r.
  23.06. Na boisku szkolnym rozegrano turniej piłki nożnej. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn. Dziewczęta rozgrywały mecze piłki ręcznej i siatkowej. Rozegrano także mecz siatkówki Nauczyciele vs. Uczniowie.
  24.06. Większość klas przygotowała stoisko, na którym prezentowała wylosowaną wcześniej subkulturę. Następnie odbyła się tradycyjna już uroczystość wręczenia "Cyprianków" - nagród dla nauczycieli I LO oraz krótki pokaz MINI PLAYBACK SHOW.
  Praca Samorządu podczas organizacji "Licealiów" dotyczyła zaplanowania oraz nadzorowania przebiegu całej imprezy.
  Uczniowie musieli zadbać o nagrody w turnieju sportowym, zorganizować uroczystość wręczenia "Cyprianków" - przeprowadzić głosowanie, policzyć głosy, zorganizować nagrody, zaplanować i poprowadzić imprezę.

Opiekunki Samorządu Szkolnego

Katarzyna Mielcarz
Beata Ziembowska
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.