Dnia 10.12.2019 r. odbyło się w I LO wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Przybyłych tego dnia w nasze progi gości witali uczniowie z klasy 2C . To ważne wydarzenie poprowadziła pani Iwona Murawska - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce. Po przybyciu wszystkich zaproszonych, jako pierwszy głos zabrał Dyrektor Delegatury KO w Ostrołęce - Michał Giers, który przedstawił najważniejszych gości tego wydarzenia. Następnie swą przemowę wygłosiła pani Dorota Skrzypek - Mazowiecki Wicekurator Oświaty. Poinformowała w niej zebranych o liczbie stypendystów, która jest w tym roku zaskakująco duża. W województwie mazowieckim przyznano łącznie 500 stypendiów, w tym w Delegaturze Ostrołęckiej dokładnie 42. Pani Dorota Skrzypek przekazała serdeczne gratulacje od Premiera Rządu RP - Mateusza Morawieckiego oraz od Mazowieckiego Kuratora Oświaty- pani Aurelii Michałowskiej. Jako kolejna głos zabrała pani Anna Kaszuba - Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, która w swoim przemówieniu przede wszystkim pogratulowała młodzieży wysokich osiągnięć.  Kolejna przemowa należała już do starosty wyszkowskiego - pana Jerzego Żukowskiego, który przedstawił liczby stypendystów w miastach należących do Delegatury Ostrołęckiej w następującym układzie:  Ostrołęka - 10, powiat ostrołęcki - 8, Wyszków - 7, Przasnysz - 7, Maków Mazowiecki - 4, Ostrów Mazowiecka - 6. Po przemowach nadszedł czas na najważniejszą część programu, a mianowicie wręczenie stypendiów. Stypendia wręczali: Dorota Skrzypek, Anna Kaszuba, Anna Gocławska (Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce), Jerzy Żukowski, Waldemar Marek Podziuk oraz Magdalena Piersa.

 

W naszym mieście stypendystami zostali: Dominika Wójcik, Aleksandra Zawadzka, Patrycja Turbińska, Magdalena Branicka, Jolanta Włochocka, Aleksandra Ciemerych oraz uczennica naszej szkoły - Wiktoria Łaszczewska z klasy 2A, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wiktoria w imieniu wszystkich stypendystów wygłosiła mowę, w której podziękowała wszystkim gościom i nauczycielom oraz zawarła w niej słowa Leonarda Da Vinci: „Wielka miłość rodzi się z wielkiej wiedzy”. Następnie wystąpiła dyrektor naszego liceum - pani Dorota Piotrowicz, która podziękowała gościom za przybycie i opowiedziała o tradycjach naszej szkoły.

 

Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć części artystycznej. Goście mogli zobaczyć spektakl „ W cieniu Enigmy” w wykonaniu naszych zdolnych uczniów. Po przedstawieniu pani Dorota Skrzypek ponownie zabrała głos i odczytała list z podziękowaniami dla pani dyrektor I LO w Wyszkowie, podziękowania złożył również pan dyrektor Michał Giers. Po uroczystości gości zaproszono na pyszny poczęstunek i wręczono im kartki świąteczne z życzeniami i pierniki.

 

Cała społeczność szkoły pragnie podziękować za możliwość zorganizowania wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów w naszym liceum. Na długo w pamięci zostaną nam słowa Horacego: „Sapere Aude!" („Odważ się być mądrym”).

 

Julia Rachuba i Natalia Piotrowska z kl.2C