I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida zrosło się z historią Wyszkowa, jego okolic i historią Polski. W roku 2014 obchodziliśmy 100-lecie istnienia szkoły. Od samego początku kształci młodzież z Wyszkowa i okolic, przygotowuje ją do zdania egzaminu maturalnego na wysokim poziomie, do podjęcia studiów wyższych, wychowując w duchu patriotyzmu i kształtując postawy prospołeczne.

Mury szkoły opuściło wielu wspaniałych ludzi: Jerzy Różycki - wybitny matematyk, jeden z trzech kryptologów, którzy złamali szyfr Enigmy (właśnie obchodziliśmy 90-lecie Jego matury), dwóch Honorowych Obywateli Wyszkowa: ks. Henryk Kietliński - pallotyn, kapelan środowisk kombatanckich oraz Eugeniusz Daszkowski - pisarz, były rektor Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie.

I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida to szkoła będąca w grupie najlepszych liceów w Polsce z tytułem „Srebrna Szkoła”. Czekamy na uczniów ambitnych i pracowitych, którzy z naszą pomocą chcą realizować swoje edukacyjne plany i rozwijać zainteresowania.

I Liceum Ogólnokształcące mieści się w Wyszkowie przy ul. Tadeusza Kościuszki 52A. Obok szkoły znajduje się internat. Szkoła jest wyposażona w system informacji o lokalizacji poszczególnych pomieszczeń, co pozwala bez trudu je odnaleźć.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego oficjalnego serwisu na Facebooku www.facebook.com/1lowyszkow

ATUTY NASZEJ SZKOŁY:

• Ponad stuletnia tradycja kształcenia
  • Uzyskany po raz kolejny tytuł Srebrnej Szkoły w prestiżowym rankingu Perspektyw
  • Najwyższe wyniki matury 2020 na terenie Delegatury Kuratorium w Ostrołęce
  • Absolwenci studiujący na prestiżowych wydziałach najlepszych uczelni państwowych w Polsce oraz za granicą, w tym na kierunkach premiowanych przez pracodawców
  • Współpraca z uczelniami wyższymi - wykłady, laboratoria, wizyty studyjne, warsztaty
  • Dbałość nauczycieli o nieustanny rozwój swoich kompetencji i kwalifikacji
  • Nauczyciele z uprawnieniami egzaminatorów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
  • Innowacyjne metody kształcenia, udział w projektach edukacyjnych
  • Dodatkowe zajęcia dydaktyczne dla uczniów szczególnie uzdolnionych
  • Współpraca ze szkołami z zagranicy
  • Wyjazdy na warsztaty językowe do Wielkiej Brytanii
  • Prężnie działający Samorząd Szkolny
  • Strefa odpoczynku ucznia - hol ze stolikami i pufami
  • Radiowęzeł w całej szkole
  • Wysoki wskaźnik poczucia bezpieczeństwa u licealistów, przyjazna atmosfera w szkole
  • Propagowanie wolontariatu w szkole i poza nią
  • Praca w systemie jednozmianowym – koniec zajęć o godz. 15.00
  • Możliwość zamieszkania w internacie na terenie szkoły
  • Możliwość kontynuacji rozwoju pasji sportowych – sukcesy szkoły w wielu dyscyplinach
  • Wsparcie szkoły przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Norwida

SZKOŁA DYSPONUJE:

• pełnowymiarową salą gimnastyczną, siłownią i salą do gimnastyki korekcyjnej,
  • 2 pracowniami komputerowymi,
  • internatem, w którym czeka na uczniów 108 miejsc noclegowych, stołówka, świetlica, pokoje nauki, pomieszczenia kuchenne do dyspozycji mieszkańców, mała pracownia komputerowa ze stałym dostępem do Internetu, wykwalifikowana kadra pedagogiczna i rodzinna atmosfera.