W dniu 28 maja w naszej szkole świętowaliśmy nietypowy Dzień Dziecka. Od rana na korytarzach szkoły można było spotkać uczniów i nauczycieli, którzy wyglądali trochę inaczej niż zwykle. Wiele osób przyłączyło się do naszego wspólnego świętowania i poczuło klimat lat 20. Ten dzień to była wspaniała okazja dla uczniów do włączenia się w obchody 110lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana K. Norwida w Wyszkowie. Do wspólnego świętowania dołączyli absolwenci Norwida, z który mieliśmy okazję porozmawiać, posłuchać wspomnień i rad. Absolwenci zawsze chętnie pomagają uczniom i nauczycielom i włączają się w działania szkoły.

Kilka słów o tym dlaczego wybraliśmy tematykę lat 20. opowiedziały uczennice z klasy 3a: Anna Łach i Natalia Rojek.

Dla Norwidziaków nauczyciele przygotowali "Wieloprzedmiotowy konkurs z Norwidem w tle-na wesoło". Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania i oddawali je do sprawdzenia. Każdy liczył na wygraną, a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również wspaniale przygotowana fotobudka w stylu lat 20. gdzie cały czas można było natknąć się na grupki osób chętnych, aby zrobić sobie klimatyczne zdjęcie. 

Oprócz uczniów, nauczycieli i absolwentów tego dnia przybyli też do nas ósmoklasiści w ramach dnia otwartego. Starsi uczniowie zapoznawali ich z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025, opowiadali o profilach klas, przedmiotach i życiu szkoły. Ósmoklasiści mogli wziąć udział w grze korytarzowej. W budynku naszej szkoły szukali odpowiedzi na pytania w miejscach przedstawionych na zdjęciach. Czekały na nich ciekawe nagrody, m.in. vouchery na norwidowskie koszulki, dodatkowe 5 minut na kartkówce i wiele innych. Cały czas towarzyszyli im niezawodni uczniowie Norwida. Dla tych najbardziej aktywnych czekały też inne atrakcje. W parku przed szkołą można było wspólnie z naszymi uczniami wziąć udział w konkurencjach i zabawach sportowych, a potem chwilę odpocząć w szkolnej Klasie pod Chmurką i dowiedzieć się więcej o naszym patronie z tablic informacyjnych.

Jesteśmy pewni, że kandydaci poczuli klimat naszej szkoły i we wrześniu wrócą tu jako nasi uczniowie.

 

To był ciekawy dzień łączący zarówno pokolenia jak i epoki.