28 lutego 2020 r. w naszym Liceum odbyła się uroczystość inaugurująca powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja przedstawiona przez p.Agnieszkę Wojtkowską, archeolog z biura poszukiwań i identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej. Następnie wspomnieniami z młodzieżą podzielili się: p. Jan Kmiołek (bratanek Jana Kmiołka - żołnierza AK i podziemia antykomunistycznego), p.Teresa Czajkowska (córka żyjącego Mariana Czajkowskiego) i Irena Lekso (córka Juliana Nasiadko ps. Ostry). Tę część spotkania prowadził p.Rafał Jaźwiński - naczelnik powiatowego Wydziału Promocji.

Druga część uroczystości to koncert poświęcony żołnierzom niezłomnym, który poprowadziła Julia Borzymek z klasy 3a.

Koncert rozpoczął się piosenką „Biały Krzyż” napisaną przez Krzysztofa Klenczona dla upamiętnienia jego ojca, żołnierza Armii Krajowej i uczestnika podziemia antykomunistycznego. 

W dalszej części koncertu usłyszeliśmy utwory z płyty „Panny Wyklęte”, m.in. „Walczyk”, „Jedna chwila”, „Inka” oraz piosenkę z filmu „Miasto 44”.

Wystąpili uczniowie naszego Liceum: Ewa Czupryniak, Olga Getka, Adrianna Dobosz, Karolina Zwolińska (akompaniament Dawid Zwoliński), Wiktoria Kukwa, Julia Antoniak, Julian Obuchowski, Katarzyna Dutkiewicz, Jagoda Ciskowska, Maciej Chaciński, Jan Książek; z Zespołu Szkół nr 1: Ewa Antoniak oraz ponad 20-osobowy zespół; z CEZiU Kopernik: Sylwia Stankiewicz (akompaniament Kacper Podleś), Olga Kaczmarczyk (akompaniament Michał Murza); z Zespołu Szkół nr 3: Kamila Dzierbun.