Dnia 4 października 2021 roku, my, uczniowie klasy 1A, wraz z wychowawczynią panią Marzeną Delugą oraz księdzem Albertem Lubakiem wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną do Warszawy. Ten słoneczny dzień był przepełniony entuzjazmem każdego z nas. Spędzone poza ławkami szkolnymi chwile z pewnością pomogły nam się bardziej poznać.
Jako pierwsze odwiedziliśmy Muzeum życia w PRL, aby przybliżyć się do historii życia w Polsce pokolenia naszych rodziców oraz dziadków. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi, każdy słuchał i oglądał okazywane eksponaty z dużym zaintrygowaniem. Na koniec wykonywaliśmy wiele pamiątkowych zdjęć, choć żadne nie jest w stanie dorównać wspomnieniom zapisanym w pamięci.
Następnie całą grupą udaliśmy się pod jeden z warszawskich Escape Room'ów. Tam podzieliliśmy się na grupy. W tym miejscu każdy z nas mógł wykazać się inteligencją spostrzegawczością i zdolnościami detektywistycznymi.
Na koniec poszliśmy na najnowszy film o Jamesie Bondzie pt. ''Nie czas umierać''. Film był bardzo emocjonujący, akcja toczyła się w szybkim tempie. Z sali kinowej wyszliśmy zachwyceni jakością produkcji.
Mimo zmęczenia  w drodze powrotnej nie zabrakło nam energii na wspólne śpiewanie różnego rodzaju piosenek i rozmów ''o wszystkim i o niczym''. Myślę, że każdemu zapisze się ten czas na długo w pamięci i w sercu.
Nasza wycieczka integracyjna do Warszawy nauczyła nas, że nieważne jak bardzo jesteśmy od siebie różni, ważne jest to, czy staramy się traktować innych z szacunkiem i zrozumieniem. Tylko te dwie cechy pozwalają na nawiązanie zdrowych relacji, a nawet prawdziwych przyjaźni .

Ucz. kl. IA, Aleksandra Dąbkowska